راهنمای ثبت سفارش

روند مرجوعی كالا و استرداد وجه:

پس از ثبت و پرداخت سفارش‌های عادی، امکان لغو سفارش وجود ندارد. در حالت پیش‌سفارش، جهت لغو و استرداد وجه باید با شماره تماس شرکت واقع در پایین صفحه تماس بگیرید. در صورت تایید درخواست استرداد، وجه پرداختی به شماره شبای کاربر واقع در بخش پروفایل واریز می‌گردد. از این رو، شماره شبایی که کاربر در پروفایل خود وارد می‌کند، باید به نام خود شخص باشد.


ساعات سفارش‌گیری و مدت زمان تحویل:

در سیستم ثبت سفارش فدک، سه شیفت صبحانه، ناهار و شام وجود دارد و برای هر کدام از این سه شیفت، محدوده زمانی در نظر گرفته شده است. ساعات سفارش گیری در هر شعبه، ممکن است متفاوت باشد. جهت اطلاع از ساعات سفارش‌گیری، ابتدا به صفحه شعبه مراجعه کنید و با کلیک روی تب اطلاعات شعبه، تقویم کاری آن شعبه نمایش داده می‌شود. مدت زمان تحویل برای سفارش، بسته به نحوه ارسال و فاصله جغرافیایی آدرس منتخب و آدرس شعبه نیز ممکن است متفاوت باشد و به طور میانگین 30 الی 45 دقیقه پس از نهایی شدن سفارش می‌باشد.


پشتیبانی، ثبت شکایات و ساعت پاسخگويی:

کاربران می‌توانند مشکلات خود را از طریق ثبت تیکت (واقع در منوی سایت و باشگاه مشتریان) با شرکت در میان بگذارند. هم‌چنین جهت رفاه حال مشتریان گرامی، امکان گفتگوی آنلاین نیز وجود دارد. پاسخگویی به درخواست‌های مشتریان در واحد سفارش‌گیری، همه روزه در ساعات 8 صبح الی 23 و در واحد اداری در ساعات 8 الی 13 روزهای کاری انجام می‌شود.

کاربران غیرعضو جهت ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات می‌توانند از طریق «صفحه تماس با ما» ، با ما در تماس باشند.


خدمات پس از فروش:

کاربران پس از ثبت سفارش، می‌توانند وضعیت لحظه‌ای سفارش خود را از بخش «سفارشات من» واقع در منوی کاربری و باشگاه مشتریان، مشاهده نمایند. همچنین مشتریان گرامی می‌توانند پس از دریافت سفارش، با مراجعه به بخش سفارشات من و بازکردن سفارش مربوطه، نظر خود را در مورد سفارش اعلام کنند. نظرسنجی از مشتریان عزیز در خصوص کیفیت محصول، بسته‌بندی، نحوه ارسال، سرعت‌عمل و پاسخگویی و نحوه برخورد پرسنل انجام می‌شود. مشتریان گرامی با شرکت در این نظرسنجی، امتیاز ویژه باشگاه مشتریان دریافت خواهند کرد.


نحوه پرداخت وجه:

پس ثبت سفارش، امکان پرداخت هزینه سفارش به سه طریق وجود دارد:

  • پرداخت آنلاین (توسط کلیه کارت‌های عضوشتاب از طریق درگاه‌های بانکی ارائه شده)
  • پرداخت در محل (با دستگاه کارت‌خوان در زمان تحویل سفارش)
  • پرداخت از کیف پول (ویژه مشتریانی که در کیف پول آن‌ها اعتبار وجود دارد، در صورت کسری وجه کیف‌پول، تا حد اعتبار کسر می‌شود و مابقی هزینه به صورت آنلاین از یکی از درگاه‌های پرداخت آنلاین واریز خواهد شد)


شيوه حمل:

بسته به حجم سفارش و آدرس منتخب مشتری، سیستم به طور هوشمند ممکن است روش‌های ارسال متفاوتی را ارائه کند. به عنوان مثال برای سفارشات با حجم بالا، قابلیت ارسال با وانت فراهم می‌گردد. به طور کلی، شیوه‌های تحویل سفارش در سیستم فدک شامل روش‌های زیر می‌شود:

  • ارسال فوری با پیک (ویژه شهر تهران، هزینه ارسال با پیک در هر محله و نسبت به فاصله با شعبه، متفاوت می‌باشد)
  • ارسال وانت (ویژه سفارش‌هایی با حجم بالا، هزینه ارسال با پیک در هر محله و نسبت به فاصله با شعبه، متفاوت می‌باشد)
  • تحویل حضوری در محل شرکت  (رایگان و با هماهنگی، در این روش از طرف شعبه با مشتری تماس گرفته خواهد شد)


جستجو در وبلاگ

آخرین نوشته‌ها